Aile Hekimliği Maceram

Selamlar

Bol koşuşturmacalı bu günü detaylarını sizlerle paylaşmak ve sizlerin de benim gibi hatalara düşmemeniz için bu yazıyı yazmak istedim.

Herşey ehliyeti yenilemek istememden kaynaklanıyor. Ehliyeti yenileyebilmek için sağlık raporu almalıymışım. Sağlık raporunu ise çeşitli yerlerden ya ücret karşılığında ya da aile hekimliğinden ücretsiz alabiliyormuşuz.Evlendikten sonra İstanbul’a göç etmem sebebiyle aile hekimim eski yaşadığım şehirde kalmıştı. Bu durumda benim aile hekimimi de yaşadığım yakın bir yere aldırmam gerekiyormuş. Haydi bakalım bizim eve en yakın sağlık merkezine gittim. Yok işlem yapamayız dediler. Git devlet hastanesine yaptır. Neyse dedim hızlıca çıkıp bir an evvel gidip halledeyim.Hastaneye gittiğimde sen hiç bekleme sağlık raporu buradan verilmiyor dediler. Eee ne yapacağım derken bana kızılay a gitmem gerektiğini söylediler.Neyse hastane hem çok kalabalık hemde gitmem gereken yer yakın diye hızlıca oradan da çıktım ama kızılay’a vardığımda öğlen arasına denk geldim.Girişte çalışan görevli bana beklememi işlemlerin vezneciden geçeceğini söyledi.Açıkçası biraz şaşırmıştım çünkü para istenileceğini tahmin etmemiştim. Neyse o ara internete girip araştırıyorum nerelerden nasıl alınır vs diye. Artık görevli gelmişti bana aile hekiminden kağıdın nerde dedi nasıl yani diye sordum ben de ?? Ben buraya zaten o kağıdı almak için geldim. Aaa dedi olmaz o zaman aşağıda heyet var oradan işlemlerini yaptır. Neyse bir çırpıda indim aşağıya hemen sıraya girip beklemeye başladım. Sıra geldiğinde ehliyet için sağlık raporu istediğimi söylediğimde görevli bana herhangi bir sağlık problemim olup olmadığını sordu ben de yok sadece rapor alacağım dediğimde bana heyet raporunun yaklaşık 200 küsür tl olduğunu en iyisi aile hekimine giderek almamı söyledi. Ben de lafı daha uzatmadan en başa döndüğüm için hem şaşkın hem kızgın hem de yorgundum.Biraz dinlenip ilk gittiğim sağlık merkezine bir daha gittim ve benim kaydımı almalarını rica ettim. Ancak toplum sağlık merkezine gitmem gerektiğini söylediler :(( Oraya da gittim. Bizim evin bir miktar uzağında bir yer açılacakmış orası için dilekçe verdim ve artık eve döndüm.

Bu kadar olayı  birkaç saatte yaşamak bana çok şey kattı diyebilirim. İnanın kendi aracımız ve yandex navigasyon olmasa bu kadar yere bu sıcaklarda 3 saat içinde gidip yapıp bu kadar sabır gösteremeyebilirdim.

Herneyse bakalım yeni açılacak bir sağlık merkezinde daha neler yaşayacağım. Doktoruma gidip işlemleri yaptırabilirsem nasıl yaptığımı buraya ekleyeceğim. Maceraya devam..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s